Najnowsze informacje


Dodano: 18/04/2023
Bezpieczny kredyt 2% z wsparciem budżetu Państwa

Kochani, szybkim krokiem zbliżamy się do wprowadzenia na rynek wsparcia w zakresie finansowania inwestycji mieszkaniowych tanim kredytem hipotecznym z dopłatami skarbu państwa.

Program ma wystartować 1 lipca. Tani kredyt mieszkaniowy, można będzie zaciągnąć na pierwsze mieszkanie (zakup/ zakup i wykończenie/remont) lub dom (zakup/budowa/dokończenie budowy) oraz nabycie prawa własności nieruchomości gruntowej, w celu budowy na niej domu.

Beneficjent nie może mieć ukończonych 45 lat i musi posiadać zdolność kredytową (warunek uznaje się za spełniony również w przypadku, gdy 45 lat nie ukończył wyłącznie jeden z kredytobiorców).

Maksymalna kwota kredytu dla singli to 500 tys. zł, a dla rodzin i związków partnerskich posiadających co najmniej 1 wspólne dziecko to 600 tys. zł.

Wkład własny może wynieść nie więcej niż 200 000 zł. Jeśli, jednak w przypadku budowy wkładem własnym jest wyłącznie działka, to suma działki i kwoty kredytu może wynieść do 1 mln zł.;

W sumie można więc kupić nieruchomość maksymalnie za 700 000 zł lub 800 000 zł.

Przez 10 lat budżet państwa będzie dopłacał do rat różnicę między 2 proc. (plus marża banku) a 0,9 średniego oprocentowania oferowanego przez banki uczestniczące w programie. Koszt takiego kredytu będzie dużo niższy niż kredytu bez dopłat, zatem warto zainteresować się owym dofinansowaniem.

Spłata przez pierwsze 10 lat odbywać się będzie w ratach malejących.

Mając na uwadze powyższe, jak i szereg uściśleń, pytań i wątpliwości zainteresowanych, zapraszamy do kontaktu celem umówienia spotkania w zakresie informacji na temat programu

Co istotne, program mam ruszyć od 1 lipca 2023r , zatem na ten moment należy mieć już zdefiniowany cel i zakres inwestycji, a tym samym przygotowany komplet dokumentów na wyznaczony cel.  Na umówionym spotkaniu powiemy o zakresie całości wymaganych dokumentów, jak i co przygotować pod konkretny cel, łącznie z wyliczeniem zdolności kredytowej i szacunkowej raty.

Zapraszamy do kontaktu celem umówienia terminu spotkania.« Wróć

Symulacja rat

Kalkulator pomoże obliczyć przybliżoną wielkość raty kredytu. Sprawdź jaka opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.


Zobacz więcej
Dlaczego warto wybrać nas

Wybór banku, który zapewni Ci najlepsze warunki

Dopasowanie raty kredytu do Twoich możliwości

Wybór najkorzystniejszego dla Ciebie rozwiązania

Wynegocjujemy z bankiem najlepsze dla Ciebie warunki kredytowania, najniższe opłaty i prowizje

Sprawdzanie umów kredytowych przed podpisaniem pod kątem twojego bezpieczeństwa

Wykorzystując naszą wiedzę i szerokie doświadczenie, oszczędzasz swój czas i pieniądze